2. Posilňovanie európskej dimenzie v živote školy

Po podpísaní asociačnej dohody medzi ČSFR ( a neskôr SR ) a Európskou úniou nastúpila škola cestu posilňovania európskej dimenzie vo svojej práci.
Za krátky čas máme za sebou individuálne účasti jazykovo kompetentných členov profesorského zboru na desiatkach akcií poriadaných Radou Európy, Britskou radou, Goetheho inštitútom, Francúzskym inštitútom, Metodickým centrom mesta Bratislavy - odborné semináre vo Viedni, Lienzi, Grazi, Hanoveri, Berlíne, fyzikálne exkurzie do Amsterdamu, Paríža, Ženevy, náčuvy učiteľov na školách vo Viedni a Passau, odborné exkurzie do St. Pöltenu, Stokerau, Viedne, Grazu, Salzburgu obohatili obzor mnohých kolegov, ktorí svojimi poznatkami a skúsenosťami obohatili mnohých ďalších.
Neinštitucionálne akcie poriadané školou pre žiakov - stužkové slávnosti v Paríži a Rotterdame, poznávacie exkurzie do Viedne a Melku, odborné exkurzie do Mníchova a na autosalón do Ženevy sú už samozrejmosťou.
Najmasívnejšie však škola participovala v programe PHARE a to troch jeho podprogramoch:

1. PHARE - Obnova vzdelávacie systému v SR, - lodná doprava
Na základe štúdia vzdelávania v oblasti lodnej dopravy na odbornej škole Jan Backx v Rotterdame a za pomoci inštitútu Vakopleiding Transport en Logistiek škola inovovala curriculum pre študijný odbor doprava, odborné zameranie lodná doprava, vytvorila niektoré učebnice a viacero príručiek zameraných na testy v jednotlivých predmetoch zamerania. Vybavila kompletne učebňu informatiky, získala množstvo literatúry a ďalších drobných učebných pomôcok, umožnila jazykovú stáž štyrom učiteľom.

2. PHARE - Jednoodborové štúdium cudzích jazykov - škola pôsobí ako cvičná škola pre poslucháčov Pedagogickej fakulty UK, pre tento účel bola vybavená satelitným prijímačom pre cudzojazyčné relácie, audiovizuálnou a reprografickou technikou, multimediálnou počítačovou technikou pre prácu s cudzojazyčnými encyklopédiami, viacerými metódami pre výučbu cudzích jazykov, množstvom slovníkov, rôznej cudzojazyčnej literatúry, multimediálnych CD, audio a videokaziet. Cviční učitelia sa zúčastnili jazykového kurzu v Bournemouthe a seminárov v Berlíne a Passau.

3. PHARE - Reforma odborného vzdelávania a prípravy v SR, kde škola pôsobí ako pilotná škola pre odbor doprava. Cieľom projektu je priblížiť odborné vzdelávanie v SR odbornému vzdelávaniu v krajinách EÚ. V rámci tohoto programu škola:

Najnovšími medzinárodnými aktivitami školy sú akcie v rámci projektov Leonardo a Socrates. Účasťou na kontaktných seminároch v Basileji a belgickom Spa škola získava ďalšie medzinárodné ostrohy.