7. Mgr. Nadežda Lietavová: Listujeme v kronike našej školy

Byť kronikárom je obyčajne údelom učiteľského eléva a celkom iste mladej jazykárky - iste aj to bola jedna z príčin, keď ma roku poveril riaditeľ školy vedením kroniky. Úloha to bola nevďačná. Koľko razy som si pomyslela, že odo mňa žiadajú zbytočnú robotu, ktorá navyše vyžaduje veľa času.

Keď si zalistujem s kolegami v kronike školy dnes, neľutujem niekoľkoročné prosíkanie, aby mi kolegovia, preboha, nejakú tú fotografiu z akcie dali do kroniky. Koľkí z nás si pamätajú prvé pedagogické rady tejto školy, prvé pracovné či slávnostné zasadnutia, na ktorých sa na fotografiách nájdeme  v dnes už nemoderných šatách , s mladými tvárami.

Koľkí žiaci po uplynutí necelých 10 rokov od spoločenských zmien v našej krajine by si vedeli predstaviť, ako vyzerali branné cvičenia, povinné zemiakové brigády, cvičenia spartakiády, nebyť kroniky?

Po 25 rokoch trvania našej školy som pre vás vybrala staré fotografie nielen chronologicky, ale bola by som rada, keby ste sa vďaka tomuto výberu oboznámili aj s tým, ako učitelia so svojimi žiakmi trávili pracovný a mimoškolský čas, ako sa vaši učitelia bavili a odpočívali, ako ste mnohí z vás, naši absolventi, reprezentovali svoju školu.

V minulosti sa žiaci vo väčšej miery zúčastňovali  rôznych športových podujatí, predmetových olympiád, recitačných súťaží, brigád, lyžiarskych kurzov a branných cvičení, ktoré pre 3. roč. boli celotýždňové.